Jakie perfumy wybrać na lato?

2020-06-13
Jakie perfumy wybrać na lato?

Już od pierwszych dni maja właściwie codziennie pytacie nas o to jakie perfumy wybrać na lato, jaki zapach będzie najlepszy na gorące dni, jaka kompozycja jest najbardziej orzeźwiająca. Nie ukrywamy, że bardzo cieszymy się z tych zapytań gdyż lato to nasza ulubiona pora roku, a w zapachach letnich czujemy się jak ryba w wodzie! Oczywiście, jak zawsze zapach to w dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji i znamy wiele osób, dla których mocne, intensywne, orientalne, przyprawowe czy oudowe zapachy królują przez cały, okrągły rok. Dzisiaj jednak skupimy się na tych, którzy preferują gdy zapachy letnie chłodzą i orzeźwiają muśniętą słońcem skórę.

Ze słońcem za pan brat

O zdrowotnym oddziaływaniu krótkich kąpieli słonecznych (oczywiście z odpowiednim filtrem UV!) a niekorzystnym wpływie tych dłuższych ekspozycji warto pamiętać gdy udajemy się na upragniony urlop. W kontekście aplikacji perfum trzeba jednak przypomnieć, że bazą większości kompozycji jest alkohol, który w nadmiernych ilościach wysusza skórę, tak więc odświeżające kąpiele w perfumach w trakcie plażowania czy tuż po nim raczej nie są najlepszym pomysłem. Ostrożność większą niż zazwyczaj powinni zachować także alergicy. Warto też przypomnieć, że światło oraz wysoka temperatura i wilgotność to nie są najlepsi przyjaciele naszych olfaktorycznych skarbów. Pamiętając o tym bez większych problemów powinniśmy cieszyć się naszymi ulubionymi perfumami w okresie letnim.

Chłód morskiej bryzy

W upalne dni wszyscy szukamy kojącego ochłodzenia. Pierwszym i najpopularniejszym wyborem jest oczywiście woda. Nieważne czy wodę pijemy czy chłodzimy się w niej wskakując do basenu, morza czy oceanu – szybko i skutecznie przynosi nam wyraźną ulgę. Takie mają być kompozycje z grupy zapachów wodnych – lekkie i chłodzące.

Nasze propozycje:

Cytrusowe orzeźwienie

Chociaż pod naszą szerokością geograficzną cytrusy często kojarzą się nam z zimą, kiedy to w okresie świątecznym wypełniają się nimi sklepowe półki, to właśnie w lato wiele osób ma możliwość wybrać się tam, gdzie cytrusy występują naturalnie. Nieważne czy myślimy o pomarańczach z Marrakeszu, mandarynkach z Sycylii czy cytrynach z Hiszpanii, nieodłączny atrybut, który przypisujemy całemu bogactwu roślin tego rodzaju to niesamowite orzeźwienie. Właśnie takie są perfumy skomponowane z przewagą nut cytrusowych.

Nasze propozycje:

Powiew zielonej świeżości

Jednym z popularnych sposobów letniego relaksu są wyprawy na łono natury. Trawiaste łąki, chłodne parki i skwery czy nawet przydomowy, zacieniony ogródek to radość dla wszystkich, którzy uwielbiają roślinną świeżość. Bujna, zielona flora uspokaja, orzeźwia i daje poczucie bliskiego kontaktu z naturą. To jest także domena perfum, w których główną rolę grają nuty zielone.

Nasze propozycje:
The Soft Lawn EDPImaginary Authors
The Soft Lawn EDP

Schronienie w cieniu drzew

Lato to dla wielu idealny czas na piesze bądź rowerowe wycieczki w tereny leśne. Spacerując po puszczy, rezerwacie czy jednej z wielu leśnych enklaw co chwilę nasz zmysł węchu natrafia na niesamowicie kojące i uspakajające zapachy. Eteryczne olejki drzew iglastych, świeżość poszycia drzew liściastych, chłód leśnego runa czy żywiczne aromaty ciętego drewna to tylko główne spotykane akordy. Całą tą niesamowitą leśną aurę najlepsi twórcy są w stanie zamknąć we flakonie perfum.

Nasze propozycje:
Endless Forest EDPJMP Artisan Perfumes
Endless Forest EDP
Forest EDPRook Perfumes
Forest EDP

Aromatyczne ukojenie

Chociaż w pierwszej chwili może być to nieoczywiste to jedne z ciekawszych propozycji letniego zapachu znajdziemy w grupie aromatycznej. Klasyczne zapachy aromatyczne bazują na nutach ziołowych – rozmaryn, tymianek, szałwia, mięta, jałowiec. To oczywiście także kwitnąca przez całe nasze lato lawenda. Wybór tej grupy na zapach letni staje się bardziej oczywisty gdy dodamy, że często do wspólnej kompozycji zapachowej perfumiarze dobierają akordy cytrusowe, które dodają im nieco orzeźwienia. W efekcie otrzymujemy zapachy eleganckie ale zarazem lekkie, nieduszące.

Nasze propozycje:

Sprawdź informacje o sprzedaży próbek i wybierz dla siebie idealny zapach na lato.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Strona korzysta z plików cookie oraz narzędzi analitycznych i marketingowych zgodnie z Polityką prywatności, Polityką dotyczącą cookies oraz Regulaminem.
Zamknij
pixel