Greyhound Candle Spirituality

( ilość produktów: 2 )

Gdzie można poczuć więź z absolutem? W starych kościołach, do których dyskretnie zagląda światło, w otoczeniu nagrzanych słońcem ruin pozostawionych przez starożytne cywilizacje, a może po prostu na łonie natury, zanurzając ciało w lekko wzburzonym oceanie czy stąpając po świeżo zroszonych łąkach? Tak naprawdę odpowiedzi może być nieskończenie wiele – jak i osób, które poszukują własnej duchowej ścieżki. W ramach kolekcji SPIRITUALITY podążam ich śladami, zadając pytanie, jak pachną miejsca kultu, jakie wonie są charakterystyczne dla rytuałów i czy można z pomocą zapachu zdefiniować pojęcia ważne dla danych religii.

Jedno jest pewne: zapachy od zawsze były ważną częścią religijnych obrzędów. Właściwie trudno znaleźć taki rejon świata, w którym rytuały nie byłyby sprężone z odpowiednimi woniami. Kadzidło, jałowiec, mirra, biała szałwia, ambra, cedr, drzewo sandałowe, dzika róża, anyż czy wetyweria… To tylko część zapachów, które były i wciąż są wykorzystywane przez przedstawicieli rozmaitych religii na całym świecie.

W ramach kolekcji SPIRITUALITY staram się odsłonić tajemnice tych wiekowych obrzędów, chcę oddać hołd temu, co duchowe, nieuchwytne, transcendentne, zadając sobie nieoczywiste pytania. W ten sposób tworzę własne opowieści za pośrednictwem zapachów, interpretując religijne symbole i święte księgi, korzystając z dziedzictwa wielu kultur. SPIRITUALITY to zaproszenie do odbycia podróży do innego świata – miejsca kontemplacji, spokoju, ale też krainy licznych tajemnic.

Strona korzysta z plików cookie oraz narzędzi analitycznych i marketingowych zgodnie z Polityką prywatności, Polityką dotyczącą cookies oraz Regulaminem.
Zamknij
pixel