2021-09-30

Jakie perfumy wybrać na jesień i zimę?

Nie jest zaskoczeniem, że w okresie jesienno-zimowym, gdy często aura pogodowa nas nie oszczędza, poszukujemy perfum, które nas otulą, przyniosą nieco ciepła, zapachów mocniejszych i intensywniejszych, często z wyraźnym charakterem. Dzisiaj chcemy przedstawić nasze rekomendacje, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym chłodniejszym czasie używać kompozycji orzeźwiających, energetycznych, radosnych. My jako oddani miłośnicy takich kreacji wręcz do tego zachęcamy – cytrusowy albo morski zapach w środku zimowej pluchy potrafi zdziałać cuda, przywołać wakacyjne wspomnienia, dodać energii a nawet podnieść na duchu gdy przez brak słońca ogarnie nas zimowy marazm.

Bogactwo i zmysłowość Orientu

Absolutna klasyka jesienno-zimowych kompozycji to grupa zapachów orientalnych, garściami czerpiąca z bogactwa składników kultury Orientu. Cechą charakterystyczną dla tej grupy są bogate kompozycje, często z nutą ambry lub piżma w podstawie, pełne kadzideł i ciepłych przypraw (cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, goździk). Często znajdziemy też akord bursztynowy, labdanum czy egzotyczne żywice i drewno. Wśród tych ostatnich jedną z popularniejszych nut jest oud czyli żywica drzewa agarowego, która często pojawia się w nazwach zapachów o tą nutę opartych. Grupa orientalna to niezwykle zmysłowe, ciepłe, otulające i egzotyczne zapachy.

Nasze propozycje:
Dahab EDPKajal Perfumes Paris
Dahab EDP
Into The Oud ExtraitAstrophil & Stella
Into The Oud Extrait
Oud Rose EDPLes Soeurs de Noé
Oud Rose EDP
Amazing Jade EDPLes Soeurs de Noé
Amazing Jade EDP
Catharsis EDPCoreterno
Catharsis EDP
Warek EDPKajal Perfumes Paris
Warek EDP

Słodka, uwodzicielska rozkosz

Ciekawą propozycją na jesienne i zimowe okazje są kompozycje z wyraźną nutą słodyczy. Przykładem będą zarówno typowe kreacje gourmand, tak słodkie jak pyszny deser, ale także zapachy owocowe bądź kwiatowe, jednakże podane na słodko. Chociaż komponowanie zapachu z udziałem miodu, cukru czy bitej śmietany może być dla niektórych zaskoczeniem to otrzymywane w ten sposób zapachy są niesamowicie rozkoszne i uwodzicielskie.

Nasze propozycje:
Eve goes Eden EDPPhilly&Phill
Eve goes Eden EDP
Lamar EDPKajal Perfumes Paris
Lamar EDP
Slowdive EDPHiram Green
Slowdive EDP
Jardin de Macarons EDPLes Soeurs de Noé
Jardin de Macarons EDP

Kadzidlana mistyczność

Zapachy z grupy kadzidlanej to właściwie podgrupa zapachów orientalnych i tak jak one pełne są bogactw kultury Orientu, w tym wspaniałych przypraw, wonnych żywic czy egzotycznego drewna. Nuty kadzidlane są w nich jednak na tyle dominujące, że to właśnie one decydują o charakterze danej kompozycji. Kadzidła od tysiącleci używa się w wielu kulturach i religiach w przeróżnych rytuałach i obrzędach ale jest ono też ważnym elementem niektórych technik medytacji. Właśnie dlatego perfumy kadzidlane to zapachy niezwykle mistyczne, tajemnicze, przynoszące aurę rozważań o duchowości i religijności.

Nasze propozycje:
Rêve d'Ossian EDPOriza L. Legrand
Rêve d'Ossian EDP
Relique d'Amour EDPOriza L. Legrand
Relique d'Amour EDP
Delusion EDPJMP Artisan Perfumes
Delusion EDP

Otulająca kwiatowa intensywność

Tutaj swój jesienno-zimowy zapach odnajdą przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Niezależnie czy kompozycja jest solową arią w wykonaniu róży bądź tuberozy, czy przepięknym zapachowym, kwiatowym bukietem, noszona w chłodniejsze dni niesamowicie otula swoją intensywnością. Te z nich, które zostały zbudowane na bazie ambry, irysa czy bursztynu będą dodatkowo okrywać nas swoim ciepłem.

Nasze propozycje:
Love is Lost ExtraitAstrophil & Stella
Love is Lost Extrait
No Sleep EDPCoreterno
No Sleep EDP
Craquele EDP Concentrèe The Merchant of Venice
Craquele EDP Concentrèe
Boudoir Belle EDPPhilly&Phill
Boudoir Belle EDP
Lustre EDPHiram Green
Lustre EDP
Moon Bloom EDPHiram Green
Moon Bloom EDP

Skóra – wyrafinowanie i elegancja

Zapachy skórzane, mocne, charakterne to zdecydowanie pierwszy wybór mężczyzn poszukujących zapachu na czas zimy i jesieni. Przez wielu uważane wręcz za zapachowy wyraz wyrafinowania i elegancji. Odznaczają się bardzo wyraźną projekcją i wręcz gargantuiczną intensywnością. O ile w ciepłe dni nieraz zostaną skomentowane jako zbyt przytłaczające, o tyle w chłodniejszej aurze sprawdzą się doskonale.

Nasze propozycje:
  • Hyde (Hiram Green) – propozycja dla najodważniejszych – hipnotyczny skórzany zapach z wyraźnymi nutami drewna palonego w ognisku.
  • The Cobra and the Canary (Imaginary Authors) – zwariowane połączenie akordów skórzanych z wybijającą się orzeźwiającą cytryną.
  • Emperor (Livia Rus) – niezrównany Miguel Matos i jego uderzający, skórzany ekstrakt okraszony tytoniem, petitgrain, tonką, sianem i odrobiną wanilii.
  • Divine Perversion (Hedonik) – Francesca Bianchi i jej autorski, ekskluzywny projekt dedykowany wyjątkowo wyrafinowanym akordom skórzanym.

Drzewna głębia i ciepło

Zapachy grupy drzewnej zdominowane są przez olejki i żywice drzew oraz krzewów. Dzięki temu mają w sobie dużo głębi, ciepła, bogactwa i charakteru. Jedne z najbardziej charakterystycznych nut to drzewo sandałowe, cedr, sosna, paczula, wetyweria. Powstałe z ich udziałem perfumy są niebanalne, bardzo wszechstronne a zarazem bardzo eleganckie.

Nasze propozycje:
Bois Impérial EDPEssential Parfums
Bois Impérial EDP
Wood EDPElementals
Wood EDP
Vetiver EDPHiram Green
Vetiver EDP
Mon Vetiver EDPEssential Parfums
Mon Vetiver EDP

Wspomnienie lata

Dla wszystkich, którzy podzielają nasz entuzjazm do traktowania zapachów orzeźwiających i energetyzujących niczym panaceum na wszystkie zimowe troski, zebraliśmy kilka naszym zdaniem najlepszych eliksirów radości.

Nasze propozycje:
Citrus Poetry EDPLes Soeurs de Noé
Citrus Poetry EDP
Nice Bergamote EDPEssential Parfums
Nice Bergamote EDP

Sprawdź informacje o sprzedaży próbek i wybierz dla siebie idealny zapach na chłodniejsze dni.

pixel