2020-10-17

Jakie perfumy wybrać na jesień i zimę?

Nie jest zaskoczeniem, że w okresie jesienno-zimowym, gdy często aura pogodowa nas nie oszczędza, poszukujemy perfum, które nas otulą, przyniosą nieco ciepła, zapachów mocniejszych i intensywniejszych, często z wyraźnym charakterem. Dzisiaj chcemy przedstawić nasze rekomendacje, które doskonale sprawdzą się w tej roli. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby w tym chłodniejszym czasie używać kompozycji orzeźwiających, energetycznych, radosnych. My jako oddani miłośnicy takich kreacji wręcz do tego zachęcamy – cytrusowy albo morski zapach w środku zimowej pluchy potrafi zdziałać cuda, przywołać wakacyjne wspomnienia, dodać energii a nawet podnieść na duchu gdy przez brak słońca ogarnie nas zimowy marazm.

Bogactwo i zmysłowość Orientu

Absolutna klasyka jesienno-zimowych kompozycji to grupa zapachów orientalnych, garściami czerpiąca z bogactwa składników kultury Orientu. Cechą charakterystyczną dla tej grupy są bogate kompozycje, często z nutą ambry lub piżma w podstawie, pełne kadzideł i ciepłych przypraw (cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, goździk). Często znajdziemy też akord bursztynowy, labdanum czy egzotyczne żywice i drewno. Wśród tych ostatnich jedną z popularniejszych nut jest oud czyli żywica drzewa agarowego, która często pojawia się w nazwach zapachów o tą nutę opartych. Grupa orientalna to niezwykle zmysłowe, ciepłe, otulające i egzotyczne zapachy.

Nasze propozycje:
Ottoman Amber EDPThe Merchant of Venice
Ottoman Amber EDP
OUD 3333 EDPAcqua Alpes
OUD 3333 EDP
Mystic Incense EDPThe Merchant of Venice
Mystic Incense EDP
Catharsis EDPCoreterno
Catharsis EDP
Fire EDPElementals
Fire EDP

Słodka, uwodzicielska rozkosz

Ciekawą propozycją na jesienne i zimowe okazje są kompozycje z wyraźną nutą słodyczy. Przykładem będą zarówno typowe kreacje gourmand, tak słodkie jak pyszny deser, ale także zapachy owocowe bądź kwiatowe, jednakże podane na słodko. Chociaż komponowanie zapachu z udziałem miodu, cukru czy bitej śmietany może być dla niektórych zaskoczeniem to otrzymywane w ten sposób zapachy są niesamowicie rozkoszne i uwodzicielskie.

Nasze propozycje:
Eve goes Eden EDPPhilly&Phill
Eve goes Eden EDP
Yesterday Haze EDPImaginary Authors
Yesterday Haze EDP
Slowdive EDPHiram Green
Slowdive EDP
Andalusian Soul EDPThe Merchant of Venice
Andalusian Soul EDP
Red Potion EDPThe Merchant of Venice
Red Potion EDP
Eccentricity EDPJMP Artisan Perfumes
Eccentricity EDP

Otulająca kwiatowa intensywność

Tutaj swój jesienno-zimowy zapach odnajdą przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Niezależnie czy kompozycja jest solową arią w wykonaniu róży bądź tuberozy, czy przepięknym zapachowym, kwiatowym bukietem, noszona w chłodniejsze dni niesamowicie otula swoją intensywnością. Te z nich, które zostały zbudowane na bazie ambry, irysa czy bursztynu będą dodatkowo okrywać nas swoim ciepłem.

Nasze propozycje:
Boudoir Belle EDPPhilly&Phill
Boudoir Belle EDP
Lustre EDPHiram Green
Lustre EDP
Moon Bloom EDPHiram Green
Moon Bloom EDP
Fenice Femme EDPThe Merchant of Venice
Fenice Femme EDP
Imperial Emerald EDPThe Merchant of Venice
Imperial Emerald EDP

Skóra – wyrafinowanie i elegancja

Zapachy skórzane, mocne, charakterne to zdecydowanie pierwszy wybór mężczyzn poszukujących zapachu na czas zimy i jesieni. Przez wielu uważane wręcz za zapachowy wyraz wyrafinowania i elegancji. Odznaczają się bardzo wyraźną projekcją i wręcz gargantuiczną intensywnością. O ile w ciepłe dni nieraz zostaną skomentowane jako zbyt przytłaczające, o tyle w chłodniejszej aurze sprawdzą się doskonale.

Nasze propozycje:
Sultan Leather EDPThe Merchant of Venice
Sultan Leather EDP
Suede EDPRook Perfumes
Suede EDP
Hyde EDPHiram Green
Hyde EDP

Drzewna głębia i ciepło

Zapachy grupy drzewnej zdominowane są przez olejki i żywice drzew oraz krzewów. Dzięki temu mają w sobie dużo głębi, ciepła, bogactwa i charakteru. Jedne z najbardziej charakterystycznych nut to drzewo sandałowe, cedr, sosna, paczula, wetyweria. Powstałe z ich udziałem perfumy są niebanalne, bardzo wszechstronne a zarazem bardzo eleganckie.

Nasze propozycje:
Forest EDPRook Perfumes
Forest EDP
Wood EDPElementals
Wood EDP
Beso Negro EDPBeso Beach
Beso Negro EDP

Wspomnienie lata

Dla wszystkich, którzy podzielają nasz entuzjazm do traktowania zapachów orzeźwiających i energetyzujących niczym panaceum na wszystkie zimowe troski zebraliśmy kilka naszym zdaniem najlepszych eliksirów radości.

Nasze propozycje:
Dalmatian Sage EDPThe Merchant of Venice
Dalmatian Sage EDP

Sprawdź informacje o sprzedaży próbek i wybierz dla siebie idealny zapach na chłodniejsze dni.

Strona korzysta z plików cookie oraz narzędzi analitycznych i marketingowych zgodnie z Polityką prywatności, Polityką dotyczącą cookies oraz Regulaminem.
Zamknij
pixel